شرکت فنون آردا سبز - اولین تولید کننده ازن ژنراتور در ایران

FROM TRUE PROFESSIONALS

آدرس سایت جدید ما: http://ardacompany.com 

 امروزه از سه روش تخليه الكتريكی، تابش اشعه ماورای بنفش، و الكتروليز آب با خلوص بالا برای توليد ازن استفاده می شود. بطور كلی راندمان مصرف انرژی برای توليد ازن در همه روش ها پايين است. اين راندمان در روش تخليه الكتريكی حدود 01/5%، در تابش اشعه ماورای بنفش 90/1% و در الكتروليز آب خلوص بالای 28/0% است. روش تخليه الكتريكی از نظر اقتصادی و تكنيكی بر دو روش ديگر ارجحيت دارد و روش عمده توليد ازن محسوب مي شود.

تولید ازن توسط تخلیه کرونا، واکنشی فیزیکی-شیمیایی  و حرارت زا است که در آن بخش زیادی از انرژی مورد استفاده برای تولید ازن، به شکل حرارت هدر می‌شود. در نتیجه به کار گیری و کارایی سیستم خنک کننده ژنراتورهای ازن، عامل مهمی در انتخاب و قیمت این ژنراتورهاست.

ولتاژ معمول مورد استفاده در تولید ازن توسط تخلیه کرونا، بین 7 و 20KV  متفاوت است.  ولتاژ مورد نیاز برای تولید کارآمد ازن، وابسته به جنس خازن، فرکانس تغذیه سلول و فاصله بین الکترود فعال و عایق دی الکتریک است.

قبل از بدست‌آمدن پیشرفت‌های اخیر در زمینه‌های الکترونیک و قدرت، بیشتر ازن ژنراتورها ، با فرکانس پایین ، که 50 یا 60 HZ  عمل می‌کردند. برای این ازن ژنراتورها، ولتاژ بین 12 و 20 KV  متغیر می‌باشد. با افزایش ولتاژ، تنش در مواد دی الکتریک نیز افزایش می‌یابد، که باعث کاهش خازنها می‌گردد.

طراحی مدرن ازن ژنراتورها با استفاده از فرکانس های متوسط،  عمر این ژنراتورها را افزایش می‌دهد و بسیاری مزیت های فنی و عملیاتی را فراهم می‌سازد.

برخی از مزایای این ازن ژنراتورها عبارتند از:

-         تولید اوزون بیشتری را می توان با سطح مقطع کمتر الکترود به دست آورد. بنابراین، برای یک خروجی مشخص ازن، وسایل و تجهیزات به طور قابل توجهی کوچکتر می‌شوند و فضای مورد استفاده کمتر می‌شود.

-         مصرف انرژی به ازای تولید هر گرم از ازن کاهش می‌یابد.

-         میتوان با فرکانس‌ها،  ولتاژ  و شکل موج‌های مختلف، راندمان ازن ژنراتور را تغییر داد و به میزان دلخواه رسید.

-         خروجی بسیار خطی نسبت به تغییرات فرکانس بدست می‌آید.

شرکت ARDA از سال 1376 به وارد کردن ژنراتور های ازن فرانسوی همت گذاشت و از سال 1385 با کسب نمایندگی  از این شرکت  فرانسوی شروع به مونتاژ ازن ژنراتورهای از 200 میلی گرم تا 100گرم در ایران نمود.

تولید ازن در این ژنراتورها با بالاترین خلوص صورت می گیرد ودر مقیاس صنعتی باعث افزایش قدرت اکسیدکنندگی و ارتقاء راندمان می گردد.

 قابلیت تنظیم کاملاً اتوماتیک با آنالیز دقیق پارامترهای محیطی نظیر دما، رطوبت و ... که میزان ازن مورد نیاز را کنترل می کنند،  سبب گردیده  ازن ژنراتورهای آردا با مصرف کم انرژی و اکسیژن از اقتصادی ترین ژنراتورهای تولید ازن در جهان باشند.

برای مطالعات مشخصات فنی دستگاه ها روی عکسها کلیک نمایید.