شرکت فنون آردا سبز - اولین تولید کننده ازن ژنراتور در ایران

FROM TRUE PROFESSIONALS

آدرس سایت جدید ما: http://ardacompany.com 

استفاده از ازن، آبی سالم و شفاف را برای استخرهای شنا به ارمغان می‌آورد.

مزایای بهداشتی باور نکردنی در استفاده از سیستم‌های ازن وجود دارد، اما یکی از مزایای اصلی آن معدنی سازی آب استخرها می‌باشد.  

قرمزی چشم، خارش پوست و کمرنگ شدن لباس‌های شنا و دیگر مشکلاتی که ناشی از استفاده از مواد شیمیایی می‌باشد، با استفاده از ازن از بین می‌رود. در واقع، چشم های قرمز و خارش و مشکلات پوستی نشان می‌دهد که یک مشکل جدی بهداشتی در حال وقوع است.  این روش بدن شما برای هشدار دادن  یک محیط سمی به شما می‌باشد و باید به عنوان نشانه‌ای از یک خطر بسیار جدی‌تر برای سلامت انسان در نظر‌گرفته‌شود.

 بنابراین اگر استخر شما با استفاده از ترکیبات کلر و یا سایر مواد شیمیایی تصفیه می‌شود و از مشکلات سلامتی و بهداشتی نظیر قرمزی چشم و خارش پوست و ... رنج می‌برید، استفاده از ازن به شما کمک می‌کند.

حال این سوال به وجود می‌آید که از آنجا که اکثر مقررات استخرهای شنا، وجود باقیمانده کلر را ضروری می‌دانند و هر استخری ملزم به رعایت این مقررات می باشد، چرا باید از ازن استفاده کنیم؟

 

پاسخ به این سوال شامل مباحث فنی و بهداشتی زیادی می‌گردد که مهمترین آنها، به طور

 

خلاصه، در زیر ارائه شده است:

1-    قوانین موجود در ایران از قوانین اروپایی الگوبرداری شده‌است و مربوط به سالیان گذشته می‌باشد، درصورتیکه قوانین امروز کشورهای پیشرفته نظیر کانادا،  استفاده از کلر به تنهایی را ممنوع کرده‌اند و در آلمان، که از اولین تبیین‌کننده‌های مجموعه‌های استاندارد برای کیفیت آب آشامیدنی و استخر  در سراسر جهان است، سیستم های ازن هستند که به عنوان ضد‌عفونی‌کننده برتر انتخاب شده‌اند.

2-    به طور متوسط، بدن انسان در حدود نیم لیتر از آب استخر را در هر ساعت جذب می کند. لذا بهترین استخرها در کشورهای پیشرفته، کیفیت آب خود را با استانداردهای آب آشامیدنی منطبق می‌کنند.

3-     کلر محصولات سرطانزا تولید می‌کند(تری هالومتانها)، درصورتیکه ازن این موادرا از بین می‌برد.

4-    ازن، باکتری‌ها، ویروس‌ها و تک‌یاخته‌هایی مانند ژیاردیا لامبلیا و ارگانیسم‌های کریپتوسپوریدیوم که باعث اسهال‌های شدید می‌شوند و کلر قادر به حذف آنها نیست را از بین می‌برد. با باقی مانده ازن حل شده 05/0 میلی گرم  در  لیتر یا بالاتر،  از کشته شدن تمام باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها مطمئن می‌شوید.

5-    گاز‌های متصاعد شونده در اثر تزریق کلر، مولد آسم می‌باشند.

6-     با تزریق ازن،  گازهای خورنده زیرساخت‌های استخر خنثی می‌شوند.

7-    ازبین بردن بوی کلر در استخر که می‌تواند منجر به کاهش مصرف انرژی در اثر کاهش زمان روشن بودن فن‌ها گردد.

8-    استفاده از ازن، باعث افزایش عمر مفید فیلترها می‌گردد.

9-    شواهد پزشکی نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مانند کلر و مشتقات آن و کلرامینها و یا کلروفرم باعث آسیب به اپیتلیوم‌های تنفسی و ورم غشاء مخاطی مجاری تنفسی و ریه می‌گردد  که هر دو مورد با واکنش‌های التهابی شدید همراه است.

10-  ازن برخلاف کلر، میزان پی اچ آب را تغییر نمی‌دهد و درنتیجه نیازی به تزریق مواد شیمیایی تعدیل کننده اسیدیته آب ندارد.

11-  ازن در محل تولید می‌شود و به ذخیره‌سازی و حمل و نقل نیاز ندارد.

12-  ازن استفاده‌نشده به اکسیژن تبدیل می‌شود و باعث رسیدن اکسیژن به نقطه اشباع طبیعی آب می‌گردد. این امر باعث  تمیزتر شدن ، درخشان‌تر شدن و شفاف‌تر شدن  آب استخر می‌شود.

درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.